piatok 30. marca 2012

Starostlivosť o luxusný nábytok - MDF

ÚDRŽBA A STAROSTIVOSŤ O  LESKLÉ MDF MATERIÁLY


Konferenčné stolíky, komody a iný nábytok, ktorý je vyrobený z lesklých MDF materiálov alebo je v kombinácii s takýmito plochami si vyžaduje zvláštnu starostivosť a údržbu. Lesklý, hladký a zrkadlový povrch je momentálne veľkým trendom v modernom bývaní po celom svete. A dôvod? Už to nie je len nábytok. Je to dizajn. Pridávame niekoľko typov a rád ako sa správne strarať o takéto kúsky vo vašej obývačke.
  
      Ak po odstránení baliacej fólie je na výrobku ešte tenká priesvitná fólia, treba ju šetrnne odstániť tak, aby ste nepoškriabali ostatné časti. Takto výrobok zbavený všetkých ochranných materiálov môžete zľahka pretrieť

   Na čistenie používajte mydlový roztok, čistú mäkkú handričku namočenú vo vlažnej vode a čistú mäkkú suchú handričku na utretie povrchu (plochu utierame do sucha bez silného tlaku na plochu). Môžete použiť akékoľvek saponáty, ktoré neobsahujú čiastočky piesku, prášku alebo iných drobných čiastočiek, ktoré by mohli povrch poškodiť. Na čistenie nie je možné používať prípravky na báze alkoholu, bieliace / oxidačné prípravky, riedidlá alebo parné čističe. Vhodné napr. prostriedky: Jar, Pur. Nevhodné prípravky Savo, Ata, Okena, Fixinela, Cif.. atď.
       
     Takéto lesklé plochy nikdy nečistíme nasucho a ani sa ich nesnažíme nasilu doleštiť. Mohlo by sa stať, že by sme práve prispeli k vzniknutiu škrabancov a nepekných (už neodstrániteľných) fľakov na laku. Pokiaľ máte svoj obľúbený čistiaci prostriedok a chcete ho používať, odporúčame Vám aby ste jeho účinky vyskúšali najskôr na tej najmenej viditelnej ploche (napríklad zo zadnej strany komody alebo z bočnej strany konferenčného stola).


VYSVETLIVKY:
MDF – stredne hustá drevovláknitá doska vyrábaná buď s typickou drevnatou štruktúrou alebo s vysokým zrkadlovým leskom. Vyrába sa prevažne z ihličnatých alebo listnatých vlákien  spájaných syntetickým lepidlom za použita tlaku a teploty. Sú určené na použite v suchom prostredí, v interiéroch. Vzhľadom na svoje vlastnosti (pevnosť, stabilita, väčšia hustota, hmotnosť..) sú plnohodnotnou alternatívou masívneho dreva.

NÁŠ NÁZOR: 
nábytok s vysokým leskom je veľmi trendy a luxusný, oživí každý priestor a pôsobí efektne. Treba si však zvážiť kúpu takéhoto nábytku pokiaľ máte maličké deťúrence alebo deti v predškolskom veku, aby ste ako rodičia neboli sklamaní – rozčarovaní z kratšej estetickej životnosti

Späť na náš e-shop www.reaction.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára